O nás

CHARITA STRÁŽNICE je nestátní nezisková církevní organizace působící zejména v oblasti sociální a humanitární pomoci převážně na území města Strážnice a blízkého okolí.
Jejím zřizovatelem je Arcibiskup olomoucký. Charita Strážnice je právnickou osobou a je součástí charitního díla církve zastřešeného Charitou ČR. charita_straznice_logo_barevne_rgb

Vznik 
23. 4. 1992
Registrace u MK ČR
1. 7. 1994
Územní působnost
Strážnice, Petrov, Radějov, Sudoměřice, Rohatec, Radějov, Tvarožná Lhota a Sociálně terapeutická dílna KOTVA i další přilehlé obce
Statutární zástupce
Marie Štípská

Rada Charity Strážnice

předsedkyně: Ing. Milena Šašinková
členové:  Anna Brožková
  MUDr. Vladislava Bulvasová
  Ing. Božena Pokorná

Naše charita se orientuje na tyto aktivity: 

Zaměstnávání na chráněném trhu práce -  Středisko AVE - Chráněná pracoviště

Chráněná pracoviště zaměstnávají osoby se zdravotním postižením v několika tzv. chráněných dílnách. Výrobky dílen jsou nabízeny prostřednictvím e-shopu, vlastních prodejen a veletržního a stánkového prodeje.

Sociálně terapeutická dílna - KOTVA

Pomáhá lidem s duševním onemocněním, kteří vlivem nepříznivé životní situace nemají možnost zařazení na otevřeném ani chráněném trhu práce. Prostřednictvím pracovních činností podporuje dodržování stanovených pravidel dané služby, posílení, obnovení a rozvíjení schopností a dovedností klientů, jejich začleňování do kolektivu a zapojování se do běžného života.

Charitní pečovatelská služba

Služba osobám osamělým, starým, nemocným či osobám se zdravotním postižením při zachování jejich způsobu života v domácím prostředí.

Humanitární pomoc

V naší charitní prodejně přijímáme dary veřejnosti pro humanitární sklad, z něhož poskytujeme pomoc lidem nejen v našem regionu, ale i po celé ČR, a v případě potřeby i v rámci zahraniční humanitární pomoci.

Dobrovolnické aktivity

Zapojení dobrovolníků do charitní činnosti, Adopce na dálku, Knihovna křesťanské literatury, doprava starších spoluobčanů na bohoslužby, Tříkrálová sbírka a další aktivity.